FIRST DAY- FASHIONABLE EAST

Sorry guys only in polish language today.

Białystok zaskakuję mnie coraz bardziej. Patrząc na moje miasto z perspektywy czasu bardzo się zmieniło. Oczywiście na lepsze! Białystok staję się przyjazny i pełny rozrywki. Co ciekawsze nasze miasto pokochało modę! Już od jakiegoś czasu organizowane jest tutaj wydarzenie związane z modą. Nazywa się "Fashionable East" i już je pokochałam. Potrwa ono jeszcze przez trzy dni ! Relację z tych dni będziecie mogli obserwować na bieżąco na moim blogu !  Najpierw wystąpiły stroję uczniów szkoły ZSTiO w Białymstoku. Ta kolekcja nie była zbyt fascynująca, to fakt. Jednakże widać było w tych pracach ukryty potencjał, który w przyszłości albo rozwinie skrzydła albo...nie. Mimo wszystko oglądałam z ciekawością i podziwem. Pokaz ten podzielony został na dwie kategorię: Inspiracja najsławniejszymi projektantami mody, a druga bazowała tylko na dwóch kolorach: czerni i bieli.
Między pokazami mogliśmy posłuchać wykładów: Pani Ilony Kanclerz, która zawodowo zajmuję się projektowaniem ubioru. Zaprojektowała kostiumy do filmu "Wojaczek" w reż. Lecha Majewskiego. Zdobyła wiele prestiżowych nagród, a jej prace pokazywane są na przeróżnych wystawach polskich jak i zagranicznych. Pani Ilona opowiadała nam o licznych podróżach po całym świecie, które popychały ją do tworzenia. Pokazała nam cykl prac inspirowanych miejscami w których aktualnie przebywała. Zawsze zastanawiała się nad przeszłością tych miejsc i nad ludźmi którzy w niej żyli, dlatego postanowiła zrobić cykl zdjęć zawierających te przemyślenia. Zdjęcia były niesamowite. Jedno z nich przedstawiało na przykład Julię na balkonie oczekującą Romea w mieście Werona. 

Zaraz po projektantce mogliśmy wysłuchać wykładu Gianni'ego Fontany, który zwracał nam szczególną uwagę na różnicę pomiędzy stylem, a modą. Opowiadał nam o swoim rodzinnym kraju. Jaka panuje w nim atmosfera związana z tworzeniem mody. Podobno jednym z najbardziej opłacalnych umiejętności we Włoszech jest szycie na maszynie! Poprzez slajdy pokazywał nam jak moda w jego kraju i  na całym świecie szybko się zmieniała. Przywoływał najważniejsze cytaty wybitnych twórców mody, aktorów ściśle związanych z modą, takich jak: Audrey Hepburn czy Yves Saint Laurent.Pokaz Michała Starosty zaprezentowała grupa taneczna Fair Play Crew w strojach marki LIFE HAPPENS. Prezentowali oni nie tylko ciuchy, ale taniec i świetne rowery Kamila Stysiaka, założyciela marki Kamilos Kuztom Kreationz

Cały dzień zwieńczyła kolekcja Michała Starosty, która bardzo mi się spodobała. Lejące się długie suknie, błyszczące się cekiny wyłaniające się z delikatnej, beżowej tkaniny. Zdecydowane wycięcia odsłaniały delikatnie dekolt, szyję i plecy modelki. Ta kolekcja przedstawiła mi świat kobiety odważnej, świadomej swojego piękna i zdecydowanej. Na pewno założyłabym jedną z tych pięknych czarnych sukni !
PICS: KUBA SZÓSTKO 

Dziś czeka mnie kolejny wspaniały dzień z Fashionable East! Już nie mogę się doczekać. Wpadajcie na bloga to wszystko wam pokażę i nic was nie ominie.

Comments

Popular Posts