"SUDA" MOJĄ INSPIRACJĄ

Zacznijmy od tego kim jest Mateusz Suda. Polski ilustrator, designer i projektant odzieży.
Posługuję się on bardzo ciekawą kreską. Jest dynamiczna i swobodna. Łączy ze sobą takie tematy jak: moda, pop kultura i czaszki, które symbolizują przemijanie i egzystencję każdego człowieka. Był autorem ilustracji dla marki odzieżowej Polygon, która została zaprezentowana na Fashion Week'u w Łodzi( SS 2012). Miał również możliwość stworzenia animacji dla marki Hektor & Karger i do pokazu Olgi Mieloszyk w Łodzi. W swoich pracach eksperymentuje. Jak sam mówi: W większości tworzę projekty techniką cyfrową, ale nie uciekam od tradycyjnych metod. Odręczny rysunek, kolaż, wycinanki, czy akwarele pomagają tworzyć mi obraz, który następnie skanuję. Gotowy materiał obrabiam za pomocą komputera. Staram się urozmaicać swoją pracę, bo szybko się nudzę." 

Inspiracje czerpie z fotografii i filmu, ale największym bodźcem do tworzenia jest dla niego muzyka. "Rysuję słuchając muzyki, projektuję słuchając muzyki. Nawet zasypiam w jej towarzystwie."  Jego prace są wypełniane osobistymi uczuciami. "Przemyca" to co czuję. Szare prace z dodatkiem jednej soczystej barwy. To ona w jego pracach jest symboliczną nadzieją...

Aktualnie pracuję nad swoim projektem artystycznym "SUDA". Tworzy sesje zdjęciowe, filmy i oczywiście wciąż wspaniałe ilustrację.
Więcej prac możecie zobaczyć na jego stronie internetowej www.mateuszsuda.pl


PATISSE

Comments

Popular Posts