Nazywam się: Anna-Lou Leibovitz.

Annie Leibovitz urodziła się 2 października 1949 roku w Waterbury w stanie Connecticut w USA. Gdy była w szkole średniej zainteresowała się sztuką, po czym zdała egzaminy do Instytutu Sztuki w San Francisco gdzie studiowała malarstwo, ale jak się później okazało wyrażać sztukę postanowiła jednak trochę inaczej. Zakochała się w fotografii. W 1970 roku, Leibovitz dostała pracę w nowym czasopiśmie rockowym "Rolling Stone". Wydawca pisma Jann Wenner, zaproponował jej stanowisko głównego fotografa. Od roku 1983, pracowała dla Vanity Fair jako niezależny fotograf. W latach 80 jej zdjęcia zaczęły się pojawiać w The Time, Newsweek, New York Times, Life, Paris Match, London Independent Magazine, Stern.
Annie potrafi sfotografować wielu znanych ludzi w niezwykle ciekawy sposób. Ma dar który umie wykorzystać. Przed obiektywem Leibovitz każdy jest sobą. Obnaża to co w nim najpiękniejsze. Najbardziej znana jest sesja Johna Lennona i jego żony Yoko Ono. Została zrobiona kilka tygodni przed śmiercią piosenkarza. Gdy zmarł zdjęcie poniżej opublikowano na okładce w magazynie "Rolling Stone" . Chwila ciszy i pożegnanie. To ujęcie poruszyło niemalże cały świat. :Równie pięknie sfotografowała aktorkę Whoopi Goldberg w wannie pełnej mleka.  Kontrast jej czekoladowej skóry z bielą,  uśmiechnięta twarz wyłaniająca się spod tafli mleka- idealne!
Wrażliwość na uczucia ludzkie, zdumiewająca fascynacja ciałem człowieka jak i estetyka prac dały jej przepustkę do wielkiego świata fotografii i mody. Poniżej naga Demi Moore w ciąży:
Leibovitz fotografowała zespół "The Rolling Stones" w San Francisco w 1971-1972 i wyjechała z nim w trasę po całej Ameryce. Stworzyła z nimi ciekawe fotografie dokumentalne :
Jej zdjęcia ukazują się bardzo często w magazynie "Vogue". Aranżacje, pomysły i kadry pasują mi jak najbardziej. Wszystko wygląda tak perfekcyjnie...Jednak nie ma co się dziwić. Zdjęcie "dopieszcza" spora grupa specjalistów.


pics: google
Annie Leibovitz jest dla mnie inspiracją. Często wracam do jej sztuki. Niektórzy twierdzą, że nie jest artystką, bo skupia się wyłącznie na celebrytach i robi zdjęcia komercyjne. Jest w tym trochę racji, ale jedno jest pewne. Jak nikt potrafi wyciągnąć to co najcenniejsze z każdego człowieka. Zapraszam do obejrzenia filmu pod tytułem "Annie Leibovitz: Życie w Obiektywie" tutaj i do ogólnego zainteresowania się tą osobą !

Comments

 1. Swietny post :D Swietna inspiracja! Its very inspirational for me too! :) obserwujemy?
  xoxo
  Urszula www.fashfab.blogspot.com

  Can you please like our facebook page too? www.facebook.com/fashfabx

  ReplyDelete
 2. Uwielbiam Anne! Chyba jedyna kobieta wśród fotografów która tak wysoko zaszła!

  ReplyDelete

Post a Comment

Thanks xoxo

Popular Posts